אודות

פרופ' יורם אברהמוב

מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי ´כרמל´, ומנהל השירות לאורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן במחוז חיפה וגליל מערבי של שירותי בריאות כללית

פרופ´ יורם אברהמוב, מנהל האתר, הינו בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, מומחה בגינקולוגיה ומיילדות בהדסה, ירושלים, ובוגר השתלמות רשמית בת שלש שנים באורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת באוניברסיטת Northwestern בשיקגו, ארה"ב. פרופ´ אברהמוב הינו מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת במחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי ´כרמל´, ומנהל השירות לאורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן במחוז חיפה וגליל מערבי של שירותי בריאות כללית. הוא בעל דרגת פרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, והוא גם חבר בהסתדרות הרפואית, באגוד הישראלי לגינקולוגיה ומיילדות, באיגוד האורוגינקולוגי הבינלאומי, ובחברה הישראלית לאורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן. 

פרופ´ אברהמוב פרסם למעלה מ-80 מאמרים ופרקים בספרות הרפואית הבינלאומית והרצה למעלה מ-100 הרצאות בכינוסים רפואיים בארץ ובחו"ל. לאחרונה נבחר פרופ´ אברהמוב על ידי מגזין ´הכי טובים´ של עיתון ´מעריב´ לאחד מששת האורוגינקולוגים הטובים ביותר בישראל לשנת 2012, ולשנת 2013 ולאיש השנה בבריאות של חדשות חיפה והצפון לשנת תשע"ז.

ייעוצים, בדיקות וטיפולים מרפאתיים

במסגרת הבירור להפרעות בשליטה בשתן ולפני ניתוחים לשיקום רצפת האגן מבצע פרופ´ אברהמוב במרפאתו בהתאם לצורך בדיקות אורודינאמיות הנותנות מידע מקיף על מערכת השתן.

פרופ´ אברהמוב מבצע גם טיפולים מרפאתיים שונים כגון התאמה והדרכה לתפעול של תומכי-נרתיק (pessary) (בנשים הסובלות מצניחת הרחם ו/או הנרתיק), הרחבת צינורית השתן (בנשים עם היצרות  צינורית השתן), והזרקת חמרים שונים לצינורית השתן.

פרופ´ אברהמוב מפנה לפי הצורך לטיפולים פיסיותרפיים לשיקום רצפת האגן, כולל ביופידבק ואלקטרו-סטימולציה. פרופ´ אברהמוב עובד בשיתוף פעולה הדוק עם פיסיותרפיסטיות מוסמכות מומחיות לשיקום רצפת האגן. כמו כן עובד פרופ´ אברהמוב בשיתוף פעולה עם מטפלות אלטנטיביות מומחיות לרפואת נשים המבצעות דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא ורפלקסולוגיה.

פרופ´ אברהמוב נמנה עם היועצים של כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, ולאומית כסף וזהב, וכן של הביטוחים ´הפניקס´, ´כלל´, ´הראל´, ´מגדל´, ´מנורה´ ו- ´איילון´. המרפאה נמצאת במרכז רפואי ´אסותא´ חיפה.

תחומי עיסוק

 • דימום רחמי בלתי סדיר
 • ציסטות שחלתיות
 • שרירנים ופוליפים ברחם
 • דליפת שתן
 • צניחת הרחם והנרתיק
 • הפרעות אסתטיות בפות ובנרתיק
 • זיהומים חוזרים בדרכי השתן
 • אצירת שתן
 • אי-שליטה בצואה
 • סעיפים של צינור השפכה
 • ונצורים (פיסטולות) נרתיקיים

ניתוחים

פרופ´ אברהמוב מבצע ניתוחים בתחום הגינקולוגיה, האורוגינקולוגיה ושיקום רצפת האגן, שרובם נעשים בגישה נרתיקית, לפרוסקופית או בטנית, כולל כריתת רחם ושחלות בגישה נרתיקית/לפרוסקופית/בטנית, כריתת ציסטות שחלתיות, הרמת הרחם, תיקוני צניחת הנרתיק (עם או ללא רשת), היסטרוסקופיות ניתוחיות, ניתוחים אסתטיים לשיפור מראה הנרתיק והפות, ניתוחים לאי-שליטה בשתן (כגון TVT), הסתכלות ישירה לשלפוחית השתן (ציסטוסקופיה), והזרקת תרופות לשלפוחית השתן בדרך ציסטוסקופית (דוגמת בוטוקס = Botox). 

פרופ´ אברהמוב מבצע גם הרחבות צינורית השתן, ותיקונים של סעיפי השפכה, ונצורים (פיסטולות) נרתיקיים. כמו כן מבצע פרופ´ אברהמוב ניתוחים להזרקת חמרים שונים לצינורית השתן במצבי אי-שליטה בשתן, והשתלת קוצב סוגרים (לעמוד השדרה) בנשים עם אי-שליטה בשתן או בצואה (נוירומודולציה).

הוא מבצע גם תיקונים של סוגר פי-הטבעת לאי-שליטה בצואה, ויש לו ניסיון רב גם בטיפול במקרים שכבר נותחו בעבר והבעיה חזרה או החמירה, לעיתים תוך שימוש בשתלים סינתטיים וביולוגיים שונים (כגון רשתות). פרופ´ אברהמוב נמנה עם המנתחים של כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית כסף וזהב, וכן של ביטוחי הפניקס, כלל, מגדל, מנורה, הראל ואיילון.

פרופ' יורם אברהמוב-מנהל היחידה לאורוגניקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת, מרכז רפואי 'כרמל' חיפה

צרו קשר עם פרופ' יורם אברהמוב